Plaże

Kąpieliska miejskie w Gdańsku.

Gdańsk to aż siedem strzeżonych kąpielisk, w tym dwa na wyspie Sobieszewskiej - Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle. Na większości plaż miejskich w Gdańsku znajdują się przebieralnie, toalety i natryski.

Jelitkowo

Jelitkowo to kąpielisko położone niemal na granicy Gdańska i Sopotu. Na plaży można wypożyczyć sprzęt plażowy, a także sportowy, jest boisko do gry w piłkę, są atrakcje dla dzieci - w tym brodziki i zjeżdżalnie wodne. W sąsiedztwie plaży znajduje się Park Jelitkowski, gdzie można posiedzieć w cieniu i odpocząć, bądź pobawić się z najmłodszymi.

Jelitkowo Klipper

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt do plażowania i sportowy. Działa tu również punkt medyczny. W pobliżu, a także na samej plaży, znajdują się liczne punkty gastronomiczne. Przy wejściach na plażę znajdują się stojaki na rowery, można więc je tu bezpiecznie zostawić.

Molo Brzeźno

To prawdopodobnie najbardziej oblegane kąpielisko w Gdańsku - popularności dodaje mu długie na prawie 140 metrów molo. Plaża przy molo to dobre miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Przygotowano tu boiska do gry w piłkę ręczną i siatkową, jest zjeżdżalnia wodna i dmuchana oraz place zabaw dla dzieci. Przy molo znajduje się kompleks budynków, w których działa restauracja, bar, zaplecze socjalne ratowników z punktem medycznym i ogólnodostępne toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dom Zdrojowy Brzeźno

Znajduje się ono niedaleko Molo Brzeźno. Na miejscu znajdują się boiska do gry w piłkę plażową. Kto woli bardziej spokojny charakter plażowania powinien zajrzeć na to kąpielisko.

Stogi

Na plaży Stogi znajduje się Obiekt Służb Ratunkowych, w którym działa punkt medyczny i centrum dowodzenia ratowniczego, budynek z toaletami i prysznicami. Kompleks posiada całodobowy monitoring i ochronę. Na plazy: boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną, tor skimboardowy, plac zabaw, przebieralnie, natryski, nogomyjki, a nawet automaty z wodą pitną. Przed wejściem na plażę działają liczne punkty gastronomiczne - na plaży nie ma obiektów gastronomicznych. Przyjeżdżający rowerem mogą swój środek transportu zostawić przy zamontowanych stojakach. Trudno tu bowiem znaleźć miejsce parkingowe.

Sobieszewo

Plaża na Wyspie Sobieszewskiej jest tak urządzona, by była jak najbardziej naturalna. Tutaj można odpocząć w ciszy i spokoju. nie ma tu wypożyczalni skuterów wodnych czy innego głośnego sprzętu. Jeżeli ktoś zgłodnieje, lub będzie miał ochotę np. na lody bądź watę cukrową, będzie musiał przejść co najmniej kilkaset metrów, poza plażą, by znaleźć punkty gastronomiczne.

Orle

Orle to kąpielisko na Wyspie Sobieszewskiej. Na miejscu można skorzystać z boiska do gry w siatkówkę, działa tu także punkt gastronomiczny i sanitariaty. Są też estetyczne przebieralnie.

Informacje i zdjęcie na podstawie oficjalnego serwisu miasta: www.gdansk.pl. Aktualizacja - luty 2020.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00