Atrakcje Turystyczne

Plaże

Gdańsk plaże miejskie. Gdańsk to aż siedem strzeżonych kąpielisk, w tym dwa na wyspie Sobieszewskiej - Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle. Na większości plaż miejskich w Gdańsku znajdują się przebieralnie, toalety i natryski. więcej »

Gdańsk

Zabytki

Gdańskie zbytki. Gdańsk to miasto o wielowiekowej historii, stąd też, spotkamy tu wiele zabytków architektury. Najbardziej reprezentacyjna część Gdańska, w której znajdziemy najsłynniejsze gdańskie budynki - Ratusz Głównego Miasta, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Gdański Żuraw - to Główne Miasto. więcej »

Zoo

Gdański Ogród Zoologiczny powstał w 1954 roku. Obecnie na obszarze 125 hektarów mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. W zoo przebywa ponad 1100 osobników należących do prawie 200 gatunków. więcej »

ul. Karwieńska 3, Gdańsk

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - wystawa główna muzeum jest jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Tworzą ją trzy bloki narracyjne: Droga do wojny, Groza wojny, Długi cień wojny. Specjalna część wystawy - Podróż w czasie - skierowana jest specjalnie do dzieci. więcej »

pl. Bartoszewskiego 1, Gdańsk